Single emission uplights for outdoor application. The warm white LED light source with a spot light distribution is composed of 1 powerled LEDs. The luminaire body is made of die-cast aluminium en ab - 46100 and features a black finish, processed by means of open pore anodizing + powder coating; the diffuser is made of extra clear glass - tempered with a silk-screening treatment. The ingress protection degree is IP68,IK10.
| Power | 4W |
| Color Temperature | 3000K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 363LM |
| Finishing | TRANSPARENT |
| IP Rating | IP68 |
| Color Rendering | CRI80 |
| Driver | 1-10V Driver |