Lightplane 2.5 is a compact and streamlined luminaire that provides direct, indirect or directindirect illumination from a suspended, wall or surface mounted channel. The fixture is available with several LED lamping options including multiple outputs and CCTs, tunable white and colour-changing RGB+White. A Low UGR option is available with a prismatic lens is also available.
| Power | 37W |
| Color Temperature | 3500K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 2708LM |
| Finishing | WHITE |
| IP Rating | IP20 |
| Color Rendering | CRI 90 |
| Driver | 0-10V Driver |