A premium 48V powered extra low voltage magnetic track system with superior aesthetics and built quality. Space2 magnetic track series includes a selection of different luminaires forms that are magnetically attached onto the track and can be flexibly positioned or interchanged at any time for various illumination applications within spaces.
| Power | 12W |
| Color Temperature | 3000K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 850LM |
| Finishing | BLACK |
| IP Rating | IP40 |
| Color Rendering | CRI 95 |
| Driver | 0-10V Driver |