Single emission downlights for indoor application. The warm white LED light source with a medium flood light distribution is composed of 1 powerled LEDs. The device body is made of die-cast aluminium en ab - 46100 and features a white finish, processed by means of powder coating; the diffuser is made of uv resistant polycarbonate. The ingress protection degree is IP44.
| Power | 4W |
| Color Temperature | 3000K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 235LM |
| Finishing | WHITE |
| IP Rating | IP44 |
| Color Rendering | CRI 80 |
| Driver | 1-10V DRIVER |