Recessed luminaire with LED light source. Power supply not included. Diffusing lens included. Orientation Adjustable. Rotation (º) 360. Longitudinal tilting (°) 20. Transversal tilting (°) 20 .
| Power | 13W |
| Color Temperature | 3000K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 1045LM |
| Finishing | WHITE |
| IP Rating | IP20 |
| Color Rendering | CRI 90 |
| Driver | 0-10V DRIVER |