Recessed luminaire with LED light source. Remote transformer not included. Installation frame not necessary. Diffusing lens included.
LED - LED array - 22.8W - 2581lm - 3000K - CRI> 90 - Beam° 48
Orientation: Adjustable, Rotation (º)360, Longitudinal tilting (°)20,Transversal tilting (°)20
| Power | 23W |
| Color Temperature | 3000K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 2581LM |
| Finishing | BRONZE |
| IP Rating | IP20 |
| Color Rendering | CRI>90 |
| Driver | 0-10V DRIVER |