N DRX5 2700K-5500K LED (13W for light source) standard trim recessed luminaire with 15°-50° Optic. Manufactured from LM24 aluminium and glass-filled polycarbonate, with a mild-steel mounting ring. Finished in white (RAL 9010). Voltage is 100-277V 50/60HZ. Luminaire has high-performance colour rendering of 90+ CRI.
| Power | 13W |
| Color Temperature | TW-2700K-5500K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 1313LM |
| Finishing | WHITE |
| IP Rating | IP20 |
| Color Rendering | CRI90 |
| Driver | 1-10V DRIVER |