Incline Dark Performance sets a new standard. The micro reflectors allow control and visual comfort with no glare. The multiple beam angles with performance up to 130lm/W and the many accessories permit flexibility and energy saving unconceivable before.
| Power | 17.4W |
| Color Temperature | 2700K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 2203lm |
| Finishing | BLACK |
| IP Rating | IP20 |
| Color Rendering | CRI90 |
| Driver | 1-10V DRIVER |