Single emission recessed downlights for indoor application.. The warm white LED light source with a wide flood light distribution is composed of 1 powerled LEDs. The luminaire body is made of technopolymer and features a white finish; the diffuser is made of uv resistant polycarbonate. The ingress protection degree is IP20.
| Power | 2W |
| Color Temperature | 3000K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 124lm |
| Finishing | WHITE |
| IP Rating | IP20 |
| Color Rendering | CRI 90 |
| Driver | DALI DRIVER |