100-240V power supply included. Ready for installation on solid surface. Each luminaire is equipped with 200 mm cable for connection inside the luminaire body. Reccomended connection wit a 2 way terminal block 4 poles IP68 H2O Stop, to be ordered separately.
| Power | 8W |
| Color Temperature | 3000K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 580lm |
| Finishing | BLACK |
| IP Rating | IP20 |
| Color Rendering | CRI 90 |
| Driver | 1-10V DRIVER |