Submerged underwater light for outdoor application. The natural white LED light source with a diffused light distribution is composed of 1 power led. Luminaire body is made of stainless steel and features a steel finish, processed by means of shot peening. IP68, IK10
| Power | 2W |
| Color Temperature | 4000K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 198LM |
| Finishing | STAINLESS STEEL 316L |
| IP Rating | IP68 |
| Color Rendering | CRI 80 |
| Driver | 1-10V DRIVER |