Specially designed for 360 fountain jet installation, The body is made from marine grade Stainless Steel 316, Various colors are available. Safe voltage 12V DC.
| Power | 5W |
| Color Temperature | 3000K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 249 lm |
| Finishing | STAINLESS STEEL |
| IP Rating | IP68 |
| Color Rendering | CRI 80 |
| Driver | ON/OFF DRIVER |