Single emission uplights for outdoor application. The warm white LED light source with a spot light distribution is composed of 1 powerled LEDs. The device body is made of aluminium 6026 and features a anodised aluminum finish, processed by means of 20 µm anodizing. The ingress protection degree is IP67, IK09.
| Power | 2.5W |
| Color Temperature | 3000K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 158LM |
| Finishing | STAINLESS STEEL |
| IP Rating | IP68 |
| Color Rendering | CRI80 |
| Driver | 1-10V DRIVER |