The Traxon Linear Go Midi is a DC line powered exterior luminaire used to distinguish facades, walls, and architectural landmarks with a powerful, even color wash effect. Linear Go’s high-value design features efficient electrical and optical systems, making it ideal for budget-conscious projects.
| Power | 8W/320mm |
| Color Temperature | 4000K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 720LM/320mm |
| Finishing | GREY |
| IP Rating | IP66 |
| Color Rendering | CRI 80 |
| Driver | ON/OFF DRIVER |