Luminaire made of aluminium alloy, aluminium and stainless steel BEGA Unidure® coating technology Clear safety glass Silicone gasket Reflector surface made of pure aluminium Optical silicone lens · BEGA Hybrid Optics® 2 mounting holes ø 4.3 mm Distance apart 123 mm 2 cable entries for through-wiring of mains supply cable ø 7-12 mm, max. 5x2,5.Compact downlight with symmetrical wide beam light distribution.
| Power | 13.2W |
| Color Temperature | 3000K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 1598 lm |
| Finishing | BLACK |
| IP Rating | IP65 |
| Color Rendering | CRI >80 |
| Driver | DALI DRIVER |