Compact recessed outdoor luminaire (Ø112x95 mm), drive-over rated up to 5000 kg, 5W power, 24Vdc, 3000K, CRI 80, 282 lm output, ±10° tiltable optics (12° beam), IP65/IP67/IP69, IK10, made of CNC-machined aluminum and stainless steel, with 10 mm tempered glass, Casambi compatible, and IPS-protected.
| Power | 5W |
| Color Temperature | 3000K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 282LM |
| Finishing | GREY |
| IP Rating | IP67 |
| Color Rendering | CRI 80 |
| Driver | 0-10V DRIVER |