LED source included. 24V dc remote electric power supply to be ordered separately. Includes a spring for plasterboard installations. The luminaire is equipped with a protruding, neoprene, 200 mm cable and a wiring kit with crimp connectors and adhesive heat-shrink tubing guaranteeing the water tightness of the connection. Transparent polycarbonate diffuser.
| Power | 2W |
| Color Temperature | 2700K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 97LM |
| Finishing | WHITE |
| IP Rating | IP66 |
| Color Rendering | >80 |
| Driver | 0-10V DRIVER |