Luminaire: cast aluminium, black powder-coated, designed as heat sink, with connection cable L 1m. Gimbal suspension: polymer, black. Luminaire can be tilted from 0° to 40°, and can be tilted through 60° in the longitudinal direction of the channel.
| Power | 6W |
| Color Temperature | 3000K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 517 lm |
| Finishing | Cast Aluminium |
| IP Rating | IP20 |
| Color Rendering | CRI 90 |
| Driver | DALI, 0-10 |