Recessed housing: metal, black, with connection cable L 850mm. Flood- lights: cast aluminium, white (RAL9002) powder-coated. 0°-90° tilt. Flush cas- sette: polymer, white.
| Power | 24W |
| Color Temperature | 3000K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 2132 lm |
| Finishing | Metal |
| IP Rating | IP20 |
| Color Rendering | CRI 90 |
| Driver | DALI, 0-10 |