Single emission bollard & pole for outdoor application. The warm white LED light source with a asymmetric wallwasher light distribution is composed of 1 arrayled LEDs with CCT of 3000 K and a CRI 80; the source luminous flux is 990 lm, with a 152.3 lm/W nominal luminous efficacy.
| Power | 6.5W |
| Color Temperature | 3000K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 620lm |
| Finishing | BALCK |
| IP Rating | IP66 |
| Color Rendering | CRI80 |
| Driver | ON/OFF DRIVER |