Electic Ø70 Adjustable downlight (35Degree tilt 360 Degree rotation) Cone style facade. Necessary installation preframes, not included (to be order separately). Recessed position of the LED 47 Degree cut off angle. IP20.
| Power | 9.9W |
| Color Temperature | 2700K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 455LM |
| Finishing | WHITE |
| IP Rating | IP20 |
| Color Rendering | CRI90 |
| Driver | 1-10V DRIVER |