An unprecedented wooden suspension lamp, mid-way between Nordic culture and Mediterranean creativity, Troag is a light and linear sign in space.
| Power | 43W |
| Color Temperature | 3000K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 6080LM |
| Finishing | NATURAL (WOOD) |
| IP Rating | IP20 |
| Color Rendering | CRI>90 |
| Driver | 0-10V Driver |